Also poinformowało, że zamyka lukę w kompleksowym procesie drukowania 3D. Włączyło do portfolio kanadyjską firmę peel 3d, która od ponad 10 lat produkuje specjalistyczne, profesjonalne skanery 3D.

Urządzenia są przeznaczone do zastosowań w nauce, w projektowaniu i inżynierii, oraz w medycynie. Można je wykorzystać w procesie produkcji przyrostowej (addytywnej – poprzez dodowanie materiału), jak i w projektowaniu bionicznym (nawiązującym do form natury).

„Wytwarzanie przyrostowe jest ważną częścią naszej działalności w zakresie rozwiązań. Skanery uzupełniają naszą ofertę 3D, która teraz obejmuje cały łańcuch wartości druku 3D” — twierdzi Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Włączenie do portfolio peel 3d to kolejna inwestycja Also w druk 3D w ostatnim czasie. W październiku br. dystrybutor poinformował o udostępnieniu pakietu usług pod nazwą 3D/4D Printing Solutions.

Jak zapewnia, dostarcza partnerom wiedzę ekspercką, produkty, materiały i rozwiązania. Duże możliwości dla 3D/4D widzi na rynku MŚP.