Also poinformowało, że będzie dystrybuować produkty Citrixa jako jedyny przedstawiciel dla klasycznej działalności licencyjnej „na ważnym polskim rynku” (a także w Bułgarii, Rumunii i Mołdawii).

Natomiast jako dostawca usług chmurowych Also dociera do klientów we wszystkich krajach regionu, w tym na polskim rynku (a także: do Albanii, Bułgarii, Kosowa, Chorwacji, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowenii, Słowacji, Czech i Węgier).

Jak uważa Also po pandemii praca zdalna nadal będzie częścią wielu biznesów. Według dystrybutora produktywność i komfort użytkowania, stabilność i bezpieczeństwo, a to wszystko dzięki wirtualnym narzędziom, są w tej chwili najważniejsze dla firm i pracowników. Produkty jak Citrix Workspace oraz Virtual Apps and Desktops znalazły się w ofercie Also Cloud Marketplace.

„Oczekujemy, że wartość rynku w Europie Wschodniej wyniesie 30 mld euro, a średni wzrost to 2,7 proc. do 2023 r. Wiele krajów Europy Wschodniej i przedsiębiorcy z regionu są bardzo otwarci na cyfryzację. Już przed pandemią widzieli związane z tym możliwości. Dzięki portfolio Citrixa mamy odpowiednie produkty we właściwym czasie na ten niezwykle atrakcyjny rynek” – komentuje Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.