Stało się to możliwe dzięki zintegrowaniu specyfikacji ONVIF (Open Network Video Interface Forum) ze stworzoną przez Allied Telesis i wykorzystywaną w produktach sieciowych tego producenta technologią AMF (Autonomous Management Framework). Dzięki zapewnieniu współpracy obu tych środowisk integratorzy, którzy chcą instalować kamery monitoringu, wdrażać sieci obsługujące rozwiązania IoT, a także zapewniać ich stałą obsługę, będą mogli zarządzać nimi w zautomatyzowany sposób, weryfikować poprawność ich pracy i zdalnie prowadzić wybrane prace serwisowe.

Allied Telesis to przy tym jedyny dostawca przełączników Ethernet, w których zintegrowano obsługę zdefiniowanego w ONVIF protokołu Profile Q, przygotowanego specjalnie dla systemów wideo bazujących na komunikacji IP. Producent przewiduje, że protokół ten stanie się wkrótce otwartym standardem branżowym.

Technologia Autonomous Management Framework zapewnia wysoki poziom automatyzacji w wielu aspektach działania sieci: od zarządzania zasobami, przez wprowadzanie zmian w konfiguracji, po wykrywanie i rozwiązywanie problemów w przypadku awarii. Dzięki temu potrzeba znacznie mniej personelu do obsługi, kontrolowania i utrzymywania środowiska sieciowego.

W przypadku sieci wideonadzoru pracownicy ochrony nie muszą już dzwonić do technika serwisu za każdym razem, gdy jedna z kamer IP ulegnie awarii. Jeśli nie pomoże jej automatyczne ponowne uruchomienie, każdy pracownik firmy może fizycznie wymienić urządzenie i włączyć je, po czym AMF zadba o połączenie z nim, wprowadzenie odpowiednich ustawień konfiguracyjnych i integrację z siecią.

 

Więcej informacji:

https://www.alliedtelesis.com/

Email: toni.hackel@alliedtelesis.com

Telefon: +49 (0) 176 10098960