Opłata za wystawianie przedmiotów nie zmieni się, jeśli jednak do sprzedaży nie dojdzie, prowizja nie zostanie zwrócona (obecnie sprzedający może ją odzyskać). Więcej trzeba będzie zapłacić za wystawienie przedmiotu na 14 dni – tutaj stawki uzależniono m.in. od tego, czy sklep ma znak Standard Allegro.

Pójdą w górę prowizje od sprzedaży – o 1 punkt procentowy w pierwszym progu cenowym. Podwyżka nie dotyczy jednak wszystkich kategorii. Bez zmian pozostawiono opłaty m.in. w działach „Komputery”, „Fotografia”, „RTV i AGD” oraz „Telefony i Akcesoria”. Prowizje wzrosną natomiast np. dla gier komputerowych – przykładowo przy cenie końcowej poniżej 100 zł z 6 do 7 proc. W przypadku gier podniesiono także opłaty w Sklepach Allegro (np. cena do 100 zł – z 8 do 9 proc.).

W Sklepach Allegro zwiększy się ponadto opłata za opcję wyróżnienia (umieszczenie oferty na górze listy przedmiotów) dla transakcji nieoznaczonych ikoną Standardu Allegro (np. dla komputerów – z 24 zł do 29 zł).

Kolejne podwyżki (poprzednio podniesiono stawki w końcu 2011 r.) wywołały rozgoryczenie internautów. „Zamiast obniżyć ceny to jeszcze bardziej dobijcie sprzedawców, nie dość że sprzedawca ma marną marżę na produktach to go jeszcze okradacie z tych marnych groszy” – drwi jeden z uczestników forum Allegro. Inny jednak zauważa, że ludzie ponarzekają, ale i tak pozostaną w serwisie, bo nie mają dokąd pójść.

Ze zmianami można zapoznać się w cenniku Allegro.