Allegro Biznes to nowa platforma e-commerce potentata, która będzie miejscem zakupów firmowych. Została zbudowana na bazie platformy konsumenckiej. Zachowano dotychczasowe funkcjonalności, zostały natomiast dodane nowe narzędzia. Allegro Biznes zostanie uruchomione w lutym – według zapowiedzi.

Spółka obiecuje „szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny, przyjazne metody płatności oraz wygodę dostaw z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty”.

Tylko z kontem firmowym

Oferta ma objąć m.in. produkty IT. Będzie też dostosowana do specyficznych branż.

Oferta Allegro Biznes dostępna będzie tylko dla posiadaczy konta Firma. W momencie uruchomienia serwisu przedsiębiorcy sprzedający i kupujący na Allegro automatycznie otrzymają do niej dostęp.

Przypomnijmy, że od ub.r. na Allegro.pl mogą sprzedawać wyłącznie przedsiębiorcy, natomiast klientami mogą być zarówno konsumenci, jak i podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

Allegro zapowiada m.in. koncentrację na cenach

Z zapowiedzi wynika, że do priorytetów nowego serwisu będą należeć konkurencyjne ceny.

„Rozwój platformy w najbliższej przyszłości będzie koncentrował się między innymi na oferowaniu konkurencyjnych cen i przyjaznych dla biznesu opcji płatności, ponieważ są to główne czynniki decyzyjne w procesie wyboru dostawcy” – informuje Allegro.

Jak podaje serwis, każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro.

Przytacza prognozy, według których wartość handlu online w kategorii zakupów firmowych w Polsce wyniesie ponad 340 mld zł w 2021 r. Oznacza to ogromny potencjał. Jak podaje serwis, wydatki są średnio 10-krotnie większe niż w przypadku zakupów konsumenckich.

Także m.in. z niedawnej analizy Gartnera wynika, że zakupy online będą zyskiwać na znaczeniu w transakcjach B2B.

Od 20 stycznia na Allegro.pl wzrosną prowizje dla sprzedawców m.in. w kategorii elektronika – według zapowiedzi z ub.r. Np. w podkategorii komputery zwyżka wyniesie 0,5 punkta proc. (z 9 proc. do 9,5 proc.).

W III kw. 2020 r. Allegro zwiększyło przychody o 50 proc. rok do roku, do 928,7 mln zł.