Allegro od początku roku zatrudniło 470 osób, zapowiada ściągnięcie 200 specjalistów w tym roku. W biurze w Krakowie zatrudnienie może wzrosnąć o 100 osób w ciągu 3 lat – zapowiada firma według ISBnews. Nowi ludzie dołączą do lokalnego zespołu zajmującego się sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Firma przeniesie się do nowej siedziby w Krakowie.

Z Relativity do Allegro

Szefem oddziału Allegro w Krakowie jest Tomasz Gajek, jeden z głównych architektów platformy sprzedażowej, poprzednio engineering director w Relativity oraz menedżer odpowiadający za rozwój oprogramowania w SAP w Gliwicach.

Allegro zapowiedziało również rozbudowę biur w Poznaniu, a wcześniej przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie.

Biuro w Krakowie otwarto 6 lat temu. Dwa miesiące temu zatrudniało 70 pracowników, a 20 kolejnych miało dołączyć jeszcze w tym roku.

W końcu sierpnia br. informowano, że od początku roku Allegro zatrudniło w sumie 284 osoby, a w planie jest kolejnych 330 pracowników. Według Allegro w ciągu 8 miesięcy br. ok. 14 tys. osób ubiegało się o pracę w firmie. Allegro zatrudniało wówczas 2,1 tys. osób, z czego połowa to specjaliści z obszaru IT. Obecnie zatrudnienie w firmie wynosi 2,4 tys. osób.

CEO Francois Nuyts utrzymuje, że Allegro tworzy jedną z największych społeczności IT w Polsce.

Allegro w październiku br. zadebiutowało na giełdzie. Po szybkim wzroście wyceny spółki do ponad 100 mld zł w końcu października, kurs spadł do poziomu kapitalizacji ponad 85 mld zł.