Według Allegro dane za minione półrocze wskazują na stabilizację na rynku tabletów, po ogromnych wzrostach na przełomie 2012 i 2013 r. Miesięcznie klienci kupują za pośrednictwem serwisu ok. 14 tys. urządzeń. Największą popularnością cieszą się Samsungi – ich sprzedaż jest 2 razy większa niż iPadów. Według Michała Wójcika, managera kategorii Elektronika w Allegro.pl , klienci kupują o 30 proc. więcej laptopów niż tabletów, ale ta różnica jego zdaniem będzie maleć.

W serwisie sprzedaje się coraz więcej telefonów komórkowych. Najczęściej są to flagowe modele poszczególnych marek oraz urządzenia ze średniej półki cenowej (500 – 800 zł). Klientów interesują także komponenty. Rośnie popularność kategorii „Wyświetlacze i digitizery”, gdzie użytkownicy zamawiają części zamienne do swoich uszkodzonych smartfonów. W I poł. br. wzrost sprzedaży wyświetlaczy wyniósł ponad 40 proc. w ujęciu rok do roku, a digitizerów – ponad 130 proc.

Wśród konsol najczęściej wybierane są Xbox 360 Microsoftu, co zdaniem Allegro wynika z niskiej ceny modeli poprzedniej generacji (ok. 600 zł za szt., podczas gdy najnowsze konsole kosztują ok. 1700 zł) i zdecydowanie większej ilości gier dostępnych do nich. Nie ustępują one tytułom przygotowanym na nowe konsole pod względem grafiki, a są od nich zdecydowanie tańsze.

Według Allegro w serwisie sprzedaje się coraz mniej aparatów fotograficznych. Spadek zainteresowania tłumaczony jest instalowaniem coraz lepszych aparatów w telefonach komórkowych.