W krakowskim oddziale będzie pracować kilkudziesięciu specjalistów IT, m.in. od rozwiązań mobilnych, e-commerce i big data. Trwa rekrutacja. Szefem zespołu jest Wojciech Burkot – Chief Technology Officer w Allegro, który wcześniej był szefem IT Google’a w Polsce.

Biuro Allegro w Krakowie to piąta placówka w kraju – po Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Otwarcie jest częścią nowej mobilnej strategii Allegro, której celem jest dostarczanie narzędzi do handlu w Internecie, zwłaszcza w zakresie rozwiązań mobilnych. Uruchamiając krakowski oddział Allegro zorganizowało spotkanie programistów, którzy zajmą się zagadnieniami z obszaru big data.

W ostatnich miesiącach Allegro wdrożyło projekty związane z mobilnością, udostępniając np. aplikacje mobilne dla klientów i sprzedawców w serwisie. Według danych Allegro na przełomie 2014 i 2015 r. liczba pobrań aplikacji mobilnych na różne platformy przekroczyła 5 mln. Podjęto także działania wspierające profesjonalnych sprzedawców, m.in. przez udostępnienie nowych sposobów promowania ofert czy uwolnienie przestrzeni reklamowej w części serwisu zarezerwowanej dotąd na autopromocje.