Szybka riposta Allegro na zapowiedź wejścia Amazona do Polski z serwisem sprzedażowym. W A2 Warsaw Park powstanie nowy ośrodek logistyczny Allegro.

Umowa z Panattoni obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36,5 tys. mkw. W tym 2,8 tys. mkw zajmą biura. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65,3 tys. mkw. Zatrudnienie w nowym centrum do końca 2022 r. znajdzie 1200 osób.

Jak zapewnia dyrektor Allegro, centrum wesprze sprzedawców, działających na platformie, dzięki nowej usłudze przechowywania, pakowania i wysyłki towarów. Ruszy ona w tym roku. Zapowiedziano „atrakcyjne warunki” dla przedsiębiorców.

„Centrum logistyczne Allegro pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert” – przekonuje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro.

Cel Allegro: przyspieszenie dostaw

Koszty ma obniżyć zaawansowana automatyka. Obecnie na Allegro dostępne jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest prawie 80 proc. zamówień – twierdzi firma. W 2021 r. chce poprawić ten wynik. 

Z badań przeprowadzonych przez Allegro wynika, że proces realizacji zamówień jest dla sprzedawców najbardziej obciążający i czasochłonny.  

Allegro przekonuje, że czas dostawy ma ogromne znaczenie w handlu online. Koncern ciśnie sprzedających, by uwijali się szybko z wysyłką. Od września kupujący na Allegro widzą przewidywany czas dostawy i mogą łatwo wybrać produkty, które dotrą do nich najszybciej. Wprowadzono dostawy w weekendy. W tym roku uruchomiono program szybkich dostaw – Allegro zwraca sprzedającym część kosztów, gdy ich paczki dotrą do klientów tego samego lub następnego dnia.