AliExpress został nowym sponsorem Lecha Poznań. Umowa została zawarta do 30 czerwca 2021 r., z możliwością przedłużenia.

Dla AliExpress kontrakt z polskim klubem to pierwsze na świecie partnerstwo w zakresie marketingu sportowego.

Jak komunikuje chiński koncern, podkreśla to zaangażowanie marki na polskim rynku. Smaczku dodaje całej sprawie fakt, że z Poznania wywodzi się Allegro, gdzie znajduje się siedziba firmy.

Tej jesieni Lech Poznań jako jedyny polski klub reprezentuje kraj w fazie grupowej europejskich pucharów. Jak zapewnia prezes klubu, rozmowy z AliExpress rozpoczęły się na długo przed tym, jak Lech zdobył wicemistrzostwo Polski oraz zakwalifikował się do fazy grupowej Ligii Europy.

AliExpress zapowiada, że przygotowuje się do bicia rekordu Światowego Festiwalu Zakupów 11 i 12 listopada, znanego również jako Dzień Singla.

„Chcemy, aby współpraca z Lechem Poznań symbolizowała nasze zaangażowanie na polskim rynku” – deklaruje Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kilka miesięcy temu dyrektor zapowiedział, że AliExpress zamierza umożliwić polskim firmom sprzedaż na swojej platformie (czyli wprowadzić rozwiązanie, które mają od dawna Allegro i Amazon). Nie podał jednak terminu, kiedy taka opcja mogłaby się pojawić.

Według danych Gemiusa AliExpress jest trzecim najlepiej rozpoznawalnym serwisem e-commerce w Polsce, po Allegro i OLX, oraz najlepiej znanym Polakom zagranicznym portalem zakupowym.

Z drugiej strony UE przygotowuje regulacje, które mają na celu uszczelnienie systemu podatków i ceł w e-handlu z Chinami. Jeżeli uda się to skutecznie wdrożyć (co ma nastąpić w przyszłym roku), mogą wzrosnąć koszty produktów kupowanych na chińskich platformach sprzedażowych.