Asterix The ISDN Company ma w ofercie nowy aktywny kontroler ISDN – AVM C2 ze złączem PCI. Karta może być stosowana w profesjonalnych rozwiązaniach telekomunikacyjnych (routery, serwery zdalnego dostępu i serwery faksowe). Obsługuje jednocześnie dwa dostępy BRI. AVM C2 ma procesor StrongARM SA-110 233 MHz i 16 MB pamięci.
Kontroler może być używany na łączach abonenckich dostępu podstawowego (BRI) w konfiguracjach point-to-point, point-to-multipoint i liniach dzierżawionych. Możliwe jest też podłączanie dostępów o różnej konfiguracji do jednego kontrolera. Karta pozwala na wykorzystanie wszystkich usług telekomunikacyjnych oferowanych przez sieć ISDN, także na połączenia z modemami analogowymi i faksami. Współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 2000/NT, NetWare i Linux. W jednym systemie można zainstalować do 4 aktywnych kontrolerów.
Dostarczana jest ze sterownikami zgodnymi z techniką AVM ISDN Driver Model i interfejsem programowym Common ISDN API (CAPI) 2.0. Sugerowana cena detaliczna netto wynosi 2686 zł.