Sklep internetowy eMAG jest obecny w 3 krajach – Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Oferuje ponad 250 tys. produktów ponad 1 tys. marek (Agito.pl – 160 tys. produktów). Naspers ma w nim 75 proc. udziałów. W Polsce kontroluje m.in. Grupę Allegro, do której należy Agito.

Zmiana jest częścią operacji, której celem jest połączenie niektórych serwisów należących do Naspersa w Europie Środkowo-Wschodniej w jedną strukturę. Szymon Bujalski, dyrektor zarządzający Agito, zapowiada liczne korzyści w efekcie bliskiej współpracy z eMAG.

– Połączenie sił z regionalnym liderem etail, jakim jest eMAG, zaowocuje lepszym poziomem usług oraz bardziej atrakcyjną ofertą, zarówno pod względem cen, jak i dostępnych produktów – zapewnia dyrektor.

W I poł. 2015 r. Agito.pl zacznie działać na wspólnej platformie z eMAG. Dzięki temu – według zapowiedzi – będzie mógł obsłużyć znacznie większy ruch niż obecnie, zwiększy się efektywność operacyjna e-sklepu, poprawi się sprawność działania w całym procesie sprzedaży. 

Warunkiem przeniesienia udziałów jest zgoda UOKiK. Wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad polskim e-sklepem złożył w urzędzie w końcu grudnia Iulian Stanciu, założyciel i prezes eMAG. Zgodnie z informacją UOKiK kontrola nad Agito będzie sprawowana wspólnie z MIH Allegro.