Przedstawiciel agencji poinformował, że ARP uruchomi program wsparcia dla przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w branży gier wideo.

’Zatrudnienie w sektorze rośnie, a firmy są stabilne finansowo, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. […] Chcemy brać udział w rozwoju polskiego sektora gier wideo’ – powiedział Michał Szaniawski 'Pulsowi Biznesu’.

Zaangażowanie ARP na rynku gamingowym rozpocznie Akcelerator Gier Wideo z siedzibą w Cieszynie. W dniu 18 kwietnia Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała list intencyjny w tej sprawie z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i powiatem cieszyńskim.

Będzie to pierwszy etap powołania akceleratora, mającego wspierać rozwój branży oraz edukację w zakresie tworzenia gier wideo. Partnerem merytorycznym projektu będzie Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego. Powiat cieszyński zapewni niezbędną infrastrukturę, natomiast ARP – finansowanie projektu. Nie podano wielkości wsparcia.

Akcelarator ma pomóc absolwentom kierunków związanych z tworzeniem gier w zakładaniu start up’ów i wejściu na rynek, a także edukować kadry, które zasilą firmy z branży gamingowej.

’To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla branży. Chcemy być ważnym ogniwem rozwojowym tego sektora’ – zadeklarował wiceprezes ARP. Ocenia, że akcelerator, który łączy cechy inkubatora przedsiębiorczości z funduszem seed, jest stworzony do wspierania producentów gier.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki.

Na wsparcie polskiej branży gamingowej – producentów i developerów – w najbliższych latach ma popłynąć strumień pieniędzy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu GameINN – w sumie pół miliarda złotych w najbliższych latach, z tego 80 mln zł w 2016 r.