Jak tłumaczy Marcin, prezes ARP S.A., nowa spółka to rezultat działań  Agencji Rozwoju Przemysłu, Uniwersytetu Śląskiego i Powiatu Cieszyńskiego w ramach wspólnego projektu, jakim jest program akceleracyjny. Najważniejsze zadanie przed ARP Games to efektywne wsparcie komercjalizacji dobrych pomysłów. 

– Zależy nam na tym, aby młodzi, utalentowani ludzie mieli jak najlepsze warunki do rozwoju i w konsekwencji chcieli pracować w Polsce – powiedział Chludziński podczas podpisania aktu powołania spółki.

Głównym założeniem projektu jest finansowe i merytoryczne wsparcie start-upów działających rynku gier wideo. ARP Games ma rekrutować młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły. Dziesięć zwycięskich drużyn weźmie udział w trzymiesięcznym szkoleniu biznesowym i specjalistycznym: nauczy się m.in. prowadzenia działalności gospodarczej, otrzyma pomoc w dopracowaniu i tłumaczeniu gry.

W Polsce działa ponad 150 firm tworzących gry wideo. Najwięcej w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim. Nowo powstała spółka, oprócz działalności związanej ze wsparciem finansowym i dydaktyką, będzie koncentrowała się na m.in. na działalności produkcyjnej w zakresie gier, tworzeniu oprogramowania i popularyzacji sektora przez wydawanie prasy specjalistycznej.