CBA ujawniło, że zatrzymano mężczyzn w wieku od 38 do 40 lat – dwóch byłych dyrektorów dużych korporacji komputerowych oraz pracownika jednej z tych firm. Zostali ujęci w swoich mieszkaniach. Według nieoficjalnych informacji PAP wpadli ludzie IBM i HP. Trwają przeszukania w miejscach pracy. 

Afera w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA wybuchła w październiku ub.roku, kiedy to Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sześć osób, w tym byłego szefa CPI i jego zastępcę. Mają zarzuty przyjmowania łapówek od firm informatycznych, w zamian za udzielanie zleceń na intratne projekty. Jak donosiło TVN24, wśród zatrzymanych z podejrzeniem wręczenia 200 tys. zł łapówki jest prezes Netline Group. Skala korupcji wykryta w MSWiA jest gigantyczna. Według Dziennika Gazety Prawnej dyrektorzy CPI mogli wziąć w sumie nawet 5 mln zł łapówek (poprzednio mówiło się o kwocie 2 mln zł).

CBA realizuje dalsze czynności w sprawie, na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.