Jeszcze w czerwcu br. planowane jest uruchomienie e-sklepu krakvet.pl w wersji niemieckiej – zapowiedział prezes Piotr Bieliński na konferencji wynikowej spółki.

Krakvet.pl to e-sklep z artykułami dla zwierząt. Prowadzi go krakowska firma zależna Actionu, Activebrand, która wkrótce zostanie wchłonięta przez główną spółkę.

Action zakłada, że biznes produktów dla zwierząt będzie zyskiwał na znaczeniu. Otwarcie e-sklepu na rynek niemiecki jest także związane z realizacją strategii rozwoju e-commerce przez Action. Już obecnie większość sprzedaży w segmencie e-handlu firma z Zamienia realizuje za granicą, na rynkach UE.

10 proc. biznesu Actionu na artykułach dla zwierząt

Na koniec roku chcemy, aby artykuły dla zwierząt miały 10 proc. w całości obrotów. Teraz jest to 7 – 8 proc. W tym 60 proc. to sprzedaż B2C, a 40 proc. B2B” – poinformował szef grupy. W I kw. 2022 r. obroty grupy Action wyniosły w sumie blisko 551 mln zł.

Action nadal jest w branży IT

Jednocześnie prezes zapewnił, że Action mimo poszerzania portfolio o nowe grupy produktowe nie wycofuje się z branży IT (z tym że, jak poprzednio wyjaśniał szef grupy, Action nie jest już dystrybutorem, lecz firmą handlową). Obecnie asortyment IT generuje ok. połowy obrotów grupy, natomiast ten udział ostatnio zmniejszył się, wskutek – jak wyjaśniał prezes – spowolnienia widocznego w branży IT w br.