Action przystąpił do negocjacji warunków transakcji (tzw. "term sheet") w sprawie inwestycji w swoją niemiecką spółkę – Action Europe. Rozmowy toczą się z jednym z potencjalnych inwestorów – podał zarząd, nie ujawniając więcej informacji na ten temat. Według niego celem negocjacji jest ustalenie zasadniczych warunków finansowych i ram prawnych ewentualnej transakcji.

W marcu br. Action poinformował, że rozpoczął poszukiwanie inwestorów dla Action Europe, zapewniając jednocześnie, że spółka jest w dobrej kondycji, ale jej rozwój hamuje postępowanie restrukturyzacyjne Action S.A., co ogranicza możliwości finansowania. Stąd decyzja o rozpoczęciu przeglądu "strategicznych opcji".

Według prognozy w 2018 r. Action Europe wypracuje 91,48 mln euro przychodów (prawie 20 proc. mniej niż w 2017 r.), EBIDTA wzrośnie natomiast 7-krotnie, z 62 tys. euro do 440 tys. euro.

Action Europe (wcześniej pod nazwą Devil) został przejęty przez Action S.A. w 2013 r. kosztem 1,6 mln euro (za 2/3 udziałów, potem objął resztę kapitału).