Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach współpracy Actina i PACT. Ma służyć przede wszystkim jako baza treningowa dla zespołów esportowych Actina PACT.  

Actina House mieści się w trzypiętrowej willi w Warszawie. W obiekcie są dwie sale treningowe po 5 stanowisk każda. Dodatkowo w każdej umieszczono stanowisko trenerskie. Jest też zaplecze (kuchnia, sypialnie, łazienki, pokój umożliwiający relacje stream), co pozwala drużynom esportowym mieszkać w domu i szlifować umiejętności.

Obiekt wynajmuje spółka PACT, a koszty ponoszą wspólnie PACT i Action. Wartość inwestycji nie została ujawniona.

Jak zapewniono, projekt nie jest nastawiony na działalność komercyjną, lecz głównie szkolenia i edukację. W pierwszej kolejności będą z niego korzystać wszystkie drużyny Actina PACT. Jest to także inwestycja we wsparcie nowych formacji esportowych i żeńskich drużyn. Planowane są turnieje z finałami w nowym obiekcie.

Tym niemniej są także dwa cele komercyjne Actina House: odpłatna promocja marek, które będą zainteresowane współtworzeniem projektu oraz wynajem obiektu profesjonalnym organizacjom esportowym z Polski i Europy. Według zapewnień trenuje już pierwszy zespół.

Actina obecnie nie planuje otwarcia innych podobnych obiektów. Planowane są natomiast kolejne projekty w obszarze gamingu i esportu.