Action rozpoczął dystrybucję produktów polskiej marki Green Cell. Są to przede wszystkim akcesoria do urządzeń mobilnych, takie jak kable USB, powerbanki, ładowarki i akumulatorki AA/AAA, baterie i zasilacze do laptopów, akumulatory AGM, UPS. W sumie w ofercie dystrybutora jest już ok. 200 produktów Green Cell. Obie firmy zapowiadają, że docelowo w Action znajdzie się całe portfolio marki.

W ostatnich latach krakowski producent inwestuje w rozwiązania związane z elektromobilnością i chce być liderem w zakresie domowych oraz przenośnych stacji ładowania.

”Kluczowym celem marki Green Cell jest budowanie pozycji w Europie Zachodniej i na innych kontynentach, ale chcemy też wzmacniać nasze fundamenty w Polsce” – mówi Michał Dąbrowski, Key Account Manager w Green Cell.

8 lat historii, 2,5 mln klientów
Green Cell to firma założona w 2013 r. przez Pawła Ochyńskiego W 2020 r. osiągnęła 192 mln zł obrotów, o 77 proc. więcej niż w 2019 r. (na początku działalności, w 2014 r., sprzedaż wyniosła 1,3 mln euro). Firma zatrudnia ponad 200 osób. Od 2017 r. ma własny dział badań i rozwoju. Jak zapewnia, w ciągu 8 lat liczba klientów sięgnęła 2,5 mln.