Spółki zależne Actina, Sferis, Retailworld i Gram.pl zostaną połączone z Action S.A. – o czym informowaliśmy w ub. tygodniu. Wśród głównych celów tej operacji, obok zwiększenia marży, ograniczenia kosztów i poszerzenia grona klientów, jest rozwój marek własnych. Choć wymienione organizacje zostaną scalone z Action S.A., marki Actina, Sferis i gram.pl nadal pozostaną na rynku.

„Dzięki tym zmianom Actina, Sferis i gram.pl staną się silnymi markami własnymi należącymi do Action S.A. i w takiej postaci będą komunikowane do odbiorców. Rozwój marek własnych to jeden z trzech elementów naszej nowej strategii opisanej w planie restrukturyzacyjnym.” – komentuje dla crn.pl Sławomir Harazin, wiceprezes zarządu Action S.A.

Przejęcie stało się możliwe dzięki zatwierdzeniu 4 lipca br. planu restrukturyzacyjnego przez sędziego komisarza. „Jego znaczną część już wykonaliśmy. Zatwierdzenie tego planu było jednak konieczne, aby podjąć kroki finalizujące jego całkowitą realizację.” (czyli przeprowadzenie konsolidacji w grupie) – wyjaśnia wiceszef spółki.