Action zaprosił akcjonariuszy do sprzedaży papierów spółki. Oferuje 15,30 zł za 1 szt. Zamierza nabyć w ten sposób do 300 tys. akcji (ok. 1,5 proc. udziałów w kapitale zakładowym), co oznacza maksymalną sumę zakupu 4,59 mln zł. Chętni do skorzystania z propozycji mogą zgłaszać się od 24 stycznia do 1 lutego.

Na GPW za papiery Actionu w dniu 23 stycznia br. na zakończenie notowań płacono 14,80 zł.

Oferta następuje w ramach programu skupu akcji własnych Actionu, ogłoszonego w październiku 2022 r. W sumie na transakcje w ramach programu zarząd ma do dyspozycji 20 mln zł. Spora część z tej kwoty została już wykorzystana.

M.in. w grudniu 2022 r. Action w ramach podobnej oferty jak obecna skupił 300 tys. papierów (zainteresowanie sprzedażą przekroczyło wielkość oferty spółki) za 4,59 mln zł. Poza tym wydał już w sumie kilka milionów zł, systematycznie nabywając od kilku miesięcy mniejsze ilości papierów podczas sesji giełdowych.

Akcje w ramach programu mogą być kupowane m.in. w celu umorzenia, odsprzedaży, wykonania zobowiązań wynikających z programów opcji na akcje. Maksymalnie Action może w ten sposób nabyć łącznie udziały odpowiadające 10 proc. kapitału (nieco ponad 2 mln akcji).