Acronis uruchomił nowe centrum danych Acronis Cloud Data Center w Warszawie we współpracy z Atman. To kolejne spośród 111 nowych centrów danych uruchomionych przez firmę.

Dzięki temu partnerzy będą mogli budować nowe usługi, zapewniając jednocześnie szybszy dostęp, stałą dostępność danych i bezpieczeństwo danych swoim klientom. Ich krytyczne dane krajowi usługodawcy mogą przechowywać lokalnie.

Dostawcy usług (Managed Service Providers) również mogą skorzystać z pełnej gamy zarządzanych rozwiązań chmurowych i rozwiązań do ochrony przed cyberzagrożeniami, dostępnych za pośrednictwem platformy Acronis Cyber ​​Cloud.

„Uruchomienie Acronis Cloud Data Center w Polsce to ważny komunikat dla naszych partnerów i klientów” – mówi Artur Cyganek, Regional Manager Eastern Europe w Acronis. – „Teraz nasi partnerzy mogą chronić dane klientów składowane lokalnie, wiedząc, że są wspierani przez globalnego partnera, który operuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Ponadto, polscy klienci będą mieli pewność, że ich dane są przechowywane lokalnie, zgodnie ze wszystkimi obecnymi i przyszłymi przepisami.”

„Nasze nowe centrum danych w Warszawie dostarcza  rozwiązania i wsparcie na poziomie lokalnym, zapewniając partnerom i ich klientom ochronę przed cyberzagrożeniami potrzebną do sprostania wyzwaniom IT, przed którymi stoją współczesne organizacje” – dodaje Artur Cyganek.

„Wybierając certyfikowaną infrastrukturę data center Atman, Acronis zapewnia polskim klientom i partnerom nieprzerwany dostęp do danych na poziomie tzw. 5 dziewiątek” – podkreśla Jarosław Łuczkiewicz, Chief Marketing Officer w Atman.

Wśród rozwiązań dostępnych w nowym centrum danych jest oprogramowanie Acronis Cyber ​​Protect, które integruje funkcje tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, cyberbezpieczeństwa i narzędzi do zarządzania urządzeniami końcowymi.

Centra danych Acronis są zaprojektowane tak, aby zapewniać najwyższy poziom dostępności, bezpieczeństwa i ochrony danych. Każdy obiekt wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, z najlepszymi funkcjami kontroli operacyjnej i bezpieczeństwa.

Więcej informacji o zaletach i możliwościach rozwiązań Acronis w zakresie cyberochrony oferowanej przez platformę Acronis Cyber ​​Cloud dostępnych jest pod adresem www.acronis.pl.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniach Acronis i współpracy z Atmanem znajdują się na stronie www.cyberfit.pl.