.

Pulvermuellera przedstawia się jako eksperta w opracowywaniu skutecznych, opartych na chmurze strategii wejścia na rynek, w szczególności poprzez dostawców usług, kanały odsprzedaży i sojusze strategiczne. Przed objęciem funkcji lidera w Acronisie, spędził ponad cztery lata w GoDaddy. Kierował ekspansją GoDaddy w zakresie usług hostingowych i bezpieczeństwa za pośrednictwem partnerów agencyjnych i odsprzedawców. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze jako dyrektor generalny Host Europe GmbH i dyrektor generalny grupy Host Europe Group (HEG).

Według Patricka Pulvermuellera Acronis jest gotowy do zrewolucjonizowania rynków ochrony danych i cyberbezpieczeństwa, jednocześnie redefiniując sposób, w jaki dostawcy usług mogą wykorzystać zdalne monitorowanie i zarządzanie (RMM) oraz automatyzację usług profesjonalnych (PSA). Pulvermueller chce, aby produkty Acronisa obsługiwały więcej obciążeń i obejmowały więcej środowisk.

 – Chcemy zapewnić odpowiednie narzędzia wszystkim naszym dostawcom usług, aby odnieść sukces i naprawdę chronić całe środowisko – powiedział amerykańskiemu CRN-owi.

Dla Pulvermuellera kluczowi w realizacji celów Acronisa mają być partnerzy. We współpracy z kanałem ma pomóc uatrakcyjnienie programu partnerskiego.

Serguei Beloussov, który założył firmę Acronis w Singapurze w 2003 roku i pełnił funkcję dyrektora generalnego od 2013 roku, pozostanie w firmie jako dyrektor ds. badań, nadzorując rozwój produktów i technologii. Nadal jest również w zarządzie i pozostaje największym udziałowcem Acronisa. Beloussov skoncentruje się na autonomicznych badaniach, zarządzaniu danymi oraz innych produktach i technologiach. Pomoże też rozwinąć relacje Acronisa z uczelniami.

Warto zwrócić uwagę , że Pulvermueller obejmuje stanowisko dyrektora generalnego w momencie, gdy Acronis otrzymał ponad 250 mln dol. w rundzie inwestycyjnej. Firmę wycenia się na ponad 2,5 miliarda dolarów. Oprócz przyspieszenia rozwoju technologii i produktów Acronis planuje wykorzystać tę inwestycję do dalszego ulepszania swoich inicjatyw. Oznacza to rozszerzenie sieci partnerów, która obejmuje dostawców usług zarządzanych (MSP), dostawcy usług zarządzania bezpieczeństwem (MSSP), partnerów hostingowych, dystrybutorów chmury, agregatory chmury, dostawców usług sieciowych i innych.

Źródło: prnewswire.com, crn.com