ABC Data SA przestanie istnieć. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią spółka po zawarciu transakcji sprzedaży przedsiębiorstwa na rzecz Roseville Investments, co nastąpiło 1 lipca br., zmienia nazwę na Vicis New Investments SA. W dniu 2 lipca zarząd złożył wniosek do KRS w tej sprawie. Spółką od 2 lipca kieruje nowy prezes, Andrzej Lis. Zmienia się także adres siedziby i prowadzenia działalności na pl. Europejski 1 w Warszawie.
 
Od dnia 2 lipca ABC Data (Vicis New Investments) nie będzie prowadziła tej samej działalności albo konkurencyjnej wobec sprzedanego przedsiębiorstwa, czyli nie może zajmować się dystrybucją sprzętu IT, telekomunikacyjnego czy innej elektroniki. Spółka pozostająca obecnie pod kontrolą MCI zapowiada także wyjście z giełdy.

Działalność biznesową, którą prowadziła ABC Data do 1 lipca, przejęła Roseville Investments – podmiot dominujący w grupie Roseville, która jako część Also Holding zajmie się dystrybucją IT w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Prezesem Roseville Investments jest Hanna Osetek-Pasquet, dyrektor zarządzająca Also Polska.

W sumie w wyniku sprzedaży przedsiębiorstwa ABC Data i ABC Data Marketing do funduszu MCI.EuroVentures trafi łącznie 182,6 mln zł. Jak informuje MCI, oznacza to ponad dwukrotny zwrot zainwestowanych środków.

"ABC Data pod skrzydłami MCI.EuroVentures przeszła transformację cyfrową – przekształcając model biznesowy, doprowadziliśmy do tego, że ponad 85 proc. transakcji spółki była realizowana przez kanały cyfrowe. Rozwinęliśmy spółkę w całym regionie CEE, a także dokonaliśmy optymalizacji jej modelu biznesowego pod kątem kosztowym i kapitału obrotowego" – komentuje Maciej Kowalski, partner zarządzający funduszem MCI.EuroVentures. – "Mimo ekspozycji branży na ryzyko podatkowe i regulacyjne, doprowadziliśmy do korzystnej sprzedaży i ostatecznego wyjścia z inwestycji" – zapewnia Maciej Kowalski.