Nagrody przyznano podczas konferencji producentów i dystrybutorów IT z regionu EMEA – DistrEE XXL w Monte Carlo. Wybór poprzedziły nominacje – przedstawiciele ponad 100 vendorów do finałowej piątki dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej wybrali ABC Datę, Action, Asbis, Elko i Tech Datę. Wzięto pod uwagę takie kryteria jak wzrost sprzedaży, liczbę klientów, warunki kredytowe, finansowanie, zarządzanie magazynem, logistykę, rozwój rynku, relacje z resellerami. Zwycięzcę wyłoniło VIP Vendor Jury, złożone z reprezentantów producentów – menedżerów odpowiedzialnych za cały region EMEA. Głosowanie odbyło się na żywo podczas gali.

Nagroda jest przyznawana od 3 lat, ABC Data otrzymała ją po raz trzeci. W sumie wyróżniono 9 dystrybutorów z różnych obszarów regionu EMEA.

Konferencja DistrEE XXL odbyła się w dniach 8-11 lutego 2011 roku, zgromadziła ponad 700 menedżerów, reprezentujących vendorów i dystrybutorów IT z regionu EMEA. W ramach konferencji zorganizowano debaty, prezentacje i spotkania warsztatowe.