Wyłonienie laureatów i rozdanie nagród dla najlepszych dystrybutorów z poszczególnych rejonów obszaru EMEA miało miejsce w czwartek, 23 lutego w Monako na konferencji Distree EMEA.

W tym roku do tytułu najlepszego dystrybutora w regionie CEE pretendowało ponad dwadzieścia firm z tej części Europy, wśród nich AB, Action i Tech Data. Zwycięzcę plebiscytu wybierają w głosowaniu resellerzy i producenci z całego regionu. Pod uwagę brane są takie przede wszystkim takie kryteria jak podejmowane w ostatnim roku działania biznesowe, posiadane kompetencje, innowacyjność czy atrakcyjność oferty. 

– Kiedy mówimy, że ABC Data wyznacza trendy i standardy działania w naszej branży, nigdy nie są to słowa bez pokrycia. Każde kolejne wyróżnienie jeszcze bardziej dopinguje nas do działania. Nigdy nie spoczywamy na laurach i właśnie to jest podstawą naszego sukcesu – mówi Ilona Weiss, prezes ABC Daty.

W innych regionach Tech Data zwyciężyła m.in. we Francji i krajach DACH, a Asbis został wybranym najlepszym dystrybutorem w regionie MENA (Środkowy Wschód i Afryka Północna).