AB w końcu II kw. br. uzyskało kontrakt dystrybucyjny Dell EMC. Prezes Andrzej Przybyło podkreślał na konferencji wynikowej, że to najważniejsza umowa, spośród wielu, jakie od lat podpisała spółka.

„Od 20 lat walczyliśmy o kontrakt z EMC. Ciągle mówili, że nie jesteśmy przygotowani” – mówił szef grupy. Twierdzi, że w końcu udało się przekonać producenta, pokazując sukcesy AB we współpracy z innymi markami w segmencie VAD.

„Bez ich produktów nie można zbudować żadnego projektu infrastruktury ani przetargu. Teraz jesteśmy w stanie obsługiwać największe projekty”” – przekonywał o znaczeniu nowej umowy lider grupy.

Przyznał, że wcześniej zdarzały się sytuacje, iż partnerzy sygnalizowali, że nie mogą obsługiwać jakiegoś przetargu z AB, bo dystrybutor nie ma EMC.

Andrzej Przybyło poinformował, że umowę podpisano w II kw. br., natomiast teraz AB zaczyna współpracę z Dell EMC „na pełnym rozbiegu”.

Według danych AB w II kw. 2020 r. wzrost przychodów w segmencie enterprise na polskim rynku wyniósł 11 proc. (spółka nie ujawnia kwot).