Magazyn we Wrocławiu pozostał w zasobach AB po przeprowadzce do centrum logistycznego w Magnicach, która zakończyła się w czerwcu br. Dotychczasowy obiekt przeznaczono na wynajem (spółka nie podaje szczegółów na ten temat). Nie jest jednak wykluczone, że ponownie posłuży on do obsługi logistycznej klientów grupy. Jest to związane z rosnącą sprzedażą sprzętu RTV i AGD, który wymaga większych powierzchni składowania. W minionym roku finansowym AB zwiększyło sprzedaż RTV o 154 proc., a AGD o 37 proc.

– Liczymy, na jak długo magazyn w Magnicach wystarczy na RTV i AGD przy tej dynamice wzrostu – poinformował prezes Andrzej Przybyło.

Maksymalna wydajność centrum w Magnicach umożliwia wysłanie 120 tys. paczek na dobę, a liczba SKU to 187 tys. Powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego wynosi 27 tys. m kw., tj. 2,5-krotnie więcej od magazynu we Wrocławiu. Kubatura (324 tys. m szesc.) jest 5 razy większa.

– Jest duża dynamika wzrostu AGD. Mamy większe zainteresowanie dostawców ze względu na załamanie innego dystrybutora – twierdzi Grzegorz Ochędzan, cżłonek zarządu AB ds. finansowych.