Polskie firmy byłyby zainteresowane odnowionym sprzętem biurowym, gdyby ten miał gwarancję i pełną funkcjonalność – wynika z badania dla Canona. Otóż 24 proc. twierdzi, że odnowiony sprzęt mógłby stanowić produkt pierwszego wyboru, a 48 proc. deklaruje gotowość dodania takich urządzeń (drukarki, kopiarki, skanery) do już działającej floty w firmie. Tylko 7 proc. zapewnia, że chce kupować wyłącznie nowe produkty.

Ważny jest zrównoważony rozwój

Podejście do korzystania z urządzeń biurowych, które wpisuje się w trend zrównoważonego rozwoju jest istotne – wynika z badania. Otóż 51 proc. respondentów wybrało ekonomiczny sprzęt biurowy – np. drukarki o niższym zużyciu energii, a 55 proc. wskazało, że zrównoważony rozwój jest dla nich bardzo ważny.

Aż 85 proc. respondentów, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, twierdzi, że przy zakupie nowego sprzętu opiera swoją decyzję o zrównoważone parametry produktu oraz o zrównoważone działania producenta.

Firmy chcą ekonomicznego sprzętu

Respondenci deklarują, że istotnym czynnikiem, który biorą pod uwagę osoby decyzyjne jest ekonomiczność i efektywność sprzętu. Tak twierdzi 75 proc. respondentów z Polski. Efektywność urządzeń ma nieco większe znaczenie dla przedstawicieli większych firm – 30 proc. wobec 26 proc. średnich przedsiębiorstw.

———————————————–

Badanie przeprowadzono jesienią 2023 r. przez K+ Research by Insight Lab wśród 200 przedstawicieli średnich i dużych firm w Polsce.