Ponad połowa (57 proc.) menedżerów HR i szefów przedsiębiorstw twierdzi, że ich firma zainwestowała w technologie umożliwiające pracę zdalną – według badania Randstad przeprowadzonego w 17 krajach, w tym w Polsce.

Wśród wdrażanych rozwiązań, których pracownicy będą używać także po pandemii, wskazywano najczęściej systemy onboardingowe (96 proc.) oraz utrzymujące kulturę pracy, zapewniające informacje zwrotne od pracowników i poprawiające ich zaangażowanie (92 proc.). Kolejne miejsca zajęły platformy do szkoleń i rozwoju pracowników (91 proc.), narzędzia do współpracy (88 proc.) oraz do wywiadów wideo i online (83 proc.).

Według badania do najczęściej wdrażanych należą rozwiązania do zdalnej rekrutacji, analizy pracowników i platformy szkoleniowe.

Większość (64 proc.) respondentów deklaruje, że w efekcie pandemii doszło do wniosku, iż firma potrzebuje wzmocnienia kompetencji w zakresie umiejętności cyfrowych, by przyspieszyć digitalizację.

Niemała część ankietowanych (46 proc.) jest przekonana, że ma odpowiednich fachowców i zasoby, by przyspieszyć cyfryzację w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W badaniu Randstad Sourceright „Talent Trends Quarterly Q4 2020 the COVID-19 surveillance report” pytano ponad 200 szefów HR i szefów firm z 17 krajów, m.in. z Polski.