Liczba ofert dla fachowców IT na GoldenLine w minionym kwartale była o 2 punkty procentowe większa niż rok wcześniej (24 proc. w I kw. ub.r.). Zainteresowanie  okazało się jednak dużo skromniejsze – 10 proc. odpowiedzi na anonse dotyczyło branży IT.

Serwis przeanalizował frazy, które w I kw. 2015 r. rekruterzy wpisywali do „Wyszukiwarki Kandydatów”, pozwalającej szczegółowo określić kompetencje poszukiwanej osoby. Wśród 10 najczęściej podawanych fraz 5 dotyczyło branży IT: java, php, .NET, c++ i pyton. Wynika z tego, że pracodawcy potrzebują przede wszystkim fachowców, znających te języki programowania. Z kolei z analizy tzw. szybkich ogłoszeń umieszczanych przez rekruterów na GoldenLine.pl wynika, że najczęściej szukano pracowników z kompetencjami takimi jak: zarządzanie usługami IT, SQL, subversion, administracja sieci i wirtualizacja.
 
Na 2 miejscu po IT wśród najbardziej poszukiwanych pracowników są specjaliści od sprzedaży – do nich skierowano 10 proc. ogłoszeń w I kw. br. na GoldenLine. W tym przypadku było najwięcej odpowiedzi (14 proc. składanych aplikacji).

Średnie zarobki netto deklarowane przez użytkowników GoldenLine.pl w I kw. 2015 r wyniosły: IT – 5747 zł, sprzedaż – 4719 zł.