Pod koniec lipca w ofercie Alstoru, wyłącznego dystrybutora napędów Plextor, pojawi się najnowszy model nagrywarki tego producenta. Napęd ATAPI PX-W2410TA umożliwia zapis płyt CD-R z maksymalną 24-krotną prędkością. Nowy model ma bufor o pojemności 4 MB i działa w trybie UDMA-33.
W napędzie zastosowano metodę zapisu Zone-CLV, przy której nośnik podzielony jest na trzy strefy i w każdej z nich dane zapisywane są z różną prędkością (16x, 20x i 24x). Nagrywarka ma też technikę BURN-Proof, zapobiegającą występowaniu błędu 'opróżnienia bufora’ podczas nagrywania. Nowością jest system PoweRec-II, który rozpoznaje nośnik, wybiera dla niego optymalne warunki zapisu, a następnie stale monitoruje proces nagrywania. System dokonuje zmian w czasie rzeczywistym i natychmiast reagować na zachowanie nośnika podczas zapisu.
Wersja pudełkowa, oprócz napędu PX-W2410TA, zawiera oprogramowanie Nero 5.5+InCD, oprogramowanie narzędziowe PlexTools, czyste nośniki CD-R i CD-RW, polską instrukcję instalacji i obsługi oraz akcesoria. To pierwszy napęd Plextora, który objęty jest dwuletnią gwarancją.