Koncern inwestycyjny Thoma Bravo nie zwalnia tempa przejęć. Tym razem poinformował o zakupie Forgerock, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach IAM (identity and access management). Finalizacja transakcji wartej 2,3 mld dol. jest spodziewana w 2023 r.

Amerykański dostawca działa od 2010 r. Jak twierdzi, ma ponad 1,3 tys. klientów w 50 krajach.

W 2021 r. Forgerock osiągnął 177 mln dol. przychodów, a w 2022 r. spodziewa się 206 – 212 mln dol., co oznacza średni wzrost o 18 proc. r/r. Udział SaaS przekracza 50 proc. rocznego obrotu. W br. firma oczekuje natomiast straty netto (non-GAAP).

Wydłużył się cykl sprzedaży

„Tożsamość pozostaje najwyższym priorytetem dla każdej nowoczesnej organizacji” – komentował wyniki II kw. br. Fran Rosch, CEO Forgerock.

Jednocześnie wskazuje na niekorzystne trendy makroekonomiczne i wydłużenie cyklu sprzedaży w dużych przedsiębiorstwach w tym roku. Wartość adresowalnego rynku ocenia na 71 mld dol.

Forgerock to kolejny zakup Thoma Bravo w tym roku. W ostatnich miesiącach został przejęty Anaplan za 10 mld dol., Sailpoint za 6,9 mld dol. oraz Ping Identity za 2,8 mld dol.

Thoma Bravo należy do największych grup inwestycyjnych, która interesuje się szczególnie dostawcami rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W jej portfolio są m.in. Sophos, Imperva, Veracode, a do niedawna była Barracuda, sprzedana w sierpniu firmie inwestycyjnej KKR.