Singh przeszedł do HP z IBM w 2011 r. Poprzedni prezes, Leo Apotheker, powierzył mu zadanie budowy platform usług w chmurze i wprowadzenia ich na rynek. Od tego czasu Singh kierował globalnym biznesem obejmującym cloud computing w HP.

Jednak w zeszłym tygodniu, gdy HP utworzył nowy dział Converged Cloud, który łączy wszystkie rozwiązania chmurowe, jego dyrektorem generalnym został Saar Gillai, były wiceprezes i szef działu Cloud Networking oraz CTO w HP Networking. Kiedy Singh we wrześniu zapowiedział powstanie Converged Cloud, Gillai nie był jednak general managerem i miał podlegać Singhowi. Teraz okazało się, że jego przełożonym jest dyrektor operacyjny HP Bill Veghte.

Nie wiadomo, czy Singh odszedł, bo powierzono mu poślednią rolę w nowym dziale, czy też dostał lepszą propozycję z innej firmy.

Według amerykańskiego CRN-a rzecznik HP odmówił komentarza w tej sprawie. Poinformował, że tymczasowym szefem HP Cloud Services będzie Roger Levy. W maju ub. roku Singh przewodniczył uruchomieniu chmurowych usług HP, oferowanych wraz z infrastrukturą, sprzętem komputerowym i pamięcią masową. Mają być konkurencją dla Amazona i Google’a. 'HP Cloud Services mają krytyczne znaczenie dla zapewnienia najwyższej jakości infrastruktury chmiury publicznej, usług i rozwiązań dla klientów’ – stwierdził rzecznik HP