PARP uruchamia program "Dotacje na kapitał obrotowy", który stanowi pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych pandemią. O wsparcie mogą starać się przedsiębiorcy, którzy na skutek Covid-19 znaleźli się w trudnej sytuacji albo odnotowali spadek obrotów o co najmniej 30 proc. – w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca kalendarzowego roku poprzedniego.

Pomoc jest skierowana do średnich firm (do 250 osób, roczny obrót do 50 mln euro, suma bilansowa 43 mln euro).

Do podziału będzie 2,5 mld zł. Wnioski będą przyjmowane od 15 czerwca do 31 lipca br. w ramach programu operacyjnego Polska Wschodnia (dla przedsiębiorców ze wschodnich województw) oraz programu Inteligentny Rozwój (dla pozostałych województw).

Wysokość dotacji zależy od wielkości zatrudnienia i czasu finansowania kapitału obrotowego (najwyżej 3 miesiące). Pula środków w programie Inteligentny Rozwój wynosi 2 mld zł, a w Polsce wschodniej – 0,5 mld zł.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa związane z finansowaniem kapitału obrotowego (jak media, najem, zakup towarów, ubezpieczenie).

Więcej informacji na stronie PARP.