W tym roku nabór trwał od 30 lipca do 30 września. W ciągu dwóch miesięcy przedsiębiorcy złożyli w PARP 1852 wnioski o dofinansowanie. Najwięcej firm starających się o dotacje ma siedzibę w województwie mazowieckim (548), w Wielkopolsce (238) i Małopolsce (189).

Budżet tegorocznego konkursu wynosi 321 mln zł. O pomoc mogą starać się firmy mikro i przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 osób.

’Zostaną dofinansowane najlepsze projekty, które cechują się innowacyjnością, oparte o solidny model biznesowy, rokujący osiągnięcie sukcesu rynkowego’ – powiedziała prezes PARP, Bożena Lublińska-Kasprzak.

Według prezes premiowane będą także pomysły na e-biznes w niezagospodarowanej niszy rynkowej oraz projekty e-usług zarówno dla obiorców krajowych jak i zagranicznych.

Wielkość wsparcia może wynosić do 70 proc. wydatków na projekt e-usług, a gdy przedsiębiorca ma mniej niż 27 lat, może liczyć na 80-procentową dotację.

Budżet Działania 8.1 Program Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 wynosi ok. 385 mln euro. Dotychczas PARP przyznała dofinansowanie w wysokości ok. 850 mln zł. Stopień wykorzystania budżetu na dzień 1 października wynosił ok. 53 proc. Kolejne nabory wniosków PARP będą realizowane również w formie elektronicznej.