Thomson Reuters opublikował ranking “Top 100 Global Technology Leaders”. Wyniki oparte są na algorytmie, który uwzględnia 28 czynników, takich jak: finanse, zarządzanie i zaufanie inwestorów, ryzyko i odporność, zgodność z prawem, innowacje, ludzie i odpowiedzialność społeczna, wpływ na środowisko oraz reputacja. Ponadto aby znaleźć się wśród liderów firma musiała generować co najmniej 1 mld dol. rocznych przychodów.

Według raportu firmy, które znalazły się na liście "mają odpowiednią mieszankę wielkich pomysłów i środki, by je zrealizować w przyszłości".
 
Algorytm jako lidera technologicznego świata wskazał Microsoft. Za nim uplasowali się Intel i Cisco.

"Jesteście naszą przyszłością. Jesteście organizacjami, których liderzy zbudowali fundament pod długowieczność, prowadząc firmy z zawrotną prędkością, zachowując przy tym zgodność z regulacjami wymogami prawnymi i radząc sobie z oszałamiającą liczbą złożonych wyzwań biznesowych. Oddajemy cześć waszemu hartowi ducha i waszej wizji" – komplementuje firmy z rankingu Alex Paladino, Global Managing Director Technology Practice Group w Thomson Reuters.

Raport zauważa, że firmy technologiczne aby odnieść sukces potrzebują obecnie nie tylko efektywnego codziennego działania. Jednocześnie muszą zarządzać całym szeregiem zmieniających się czynników. Są to kwestie prawne, regulacyjne, operacyjne, środowiskowe, łańcuch dostaw i technologie. Stąd określony wybór kryteriów, które wskazały Top 100 firm technologicznych.

 

Pierwsza dziesiątka rankingu "Top 100 Global Technology Leaders" Reutersa

1. Microsoft
2. Intel
3. Cisco
4. Apple
5. Alphabet (Google)
6. IBM
7. Texas Instruments
8. TSMC
9. SAP
10. Accenture

 

Pozostałe 90 firm nie zostało uporządkowanych w określonej kolejności. Najwięcej w setce jest przedsiębiorstw z USA – 45. Japonia i Tajwan mają po 13 firm, Indie – 5, Chiny – 3, Francja – 3, a Niemcy – 2. Europę reprezentuje w sumie 14 podmiotów.

W Top 100 znalazły się m.in. Acer, Adobe, AMD, Amazon, Asus, Atos, Canon, eBay, Ericsson, Facebook, Fujitsu, HPE, HP, Lenovo, LG, Motorola Solutions, NEC, Nokia, Nvidia, OKI, Oracle, Samsung, Seiko Epson, Sharp, Sony, Symantec, VMware, Xerox i ZTE.